NEFES TERAPİSİ | body smart by Makbule Safkan

NEFES TERAPİSİ

NEFES TERAPİSİ

Nefes Terapisi Seansları kişilere ve kurumlara özel hizmet şeklinde verilir.

Seanslar Toplam 60 dakikadır.

45 dk nefes terapisi, 15 dk meditasyon şeklinde uygulanmaktadır.

İlk seanslar ücretsizdir.

Nefes Terapisinin insan vücuduna faydalarının anlatılmasından ziyade deneyimlenmesi gereken bir konudur.

NEFES = YAŞAM

Nefes nedir ?

Nefes doğumumuzla birlikte getirdiğimiz bir süreçtir. Aslında bildiğimiz ama unuttuğumuz bir işlem.. Bebeklerin aldığı nefes en doğal nefestir ve yaklaşık 3 yaşına kadar bu nefesi almaya devam ederiz. Fakat kendimizi ve çevreyi tanımaya başladıktan sonra farkında olmadan nefesimizi tutmaya başlarız. Buna korkularımız , endişelerimiz ve yaşadığımız kötü olaylar sebep olur.
Her olumsuz olayda nefesimizi tutar, tüm olumsuzlukları vücudumuzda bloke ederiz. Doğal akıştan çıkıp bu yanlış nefesi alışkanlık haline getiririz.

Doğru nefesin vücudumuza faydaları nelerdir? 

Nefesimizi bağlantılı (durmaksızın) olarak doğru aldığımızda içimizdeki bütünle bir oluruz. Hem psikolojik, hem fiziksel olarak bahsettiğimiz ve uygulayacağımız doğal nefes seanslarında amaç nefesimizi açmak ve bugüne kadar biriktirmiş olduğumuz tüm blokajlardan kurtulmaktır. Bedenimiz bu nefese alıştığında hayat daha sakin akmaya başlar. Nefesimiz doğal haline döndükten sonra daha sağlıklı, enerjik ve hayatla daha barışık bir hale geliriz. Oksijensiz yaşam ölüme yol açarken, vücuttaki oksijen bolluğu tüm hastalıkları tedavi edebilir.

Nefesi doğru almayı öğrendiğimizde ruhsal ve fiziksel değişimler olur. Ruhsal olarak dengede kalır ve bu zamana kadar biriktirdiğimiz blokajlardan kurtuluruz. Fiziksel olarak büyük bir detoks yaşarız. Vücudumuzda biriken tüm toksinlerden kurtuluruz. Böylece dengede kalmış oluruz.

Doğru nefesi ne kadar sürede öğrenebiliriz ?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte, istatistiklere göre 1 saatlik 6 seansda doğru nefes almayı öğreniriz. Seansların 45 dakikası uygulama son 15 dk sı ise meditasyondur.

Nefes Koçu Pınar Berkman Seyhan Certicated by Respira Koçluk ve Danışmanlık Ltd.Şti.