HAKKIMDA | body smart by Makbule Safkan

HAKKIMDA

BODY SMART’ın Sağlıklı Yaşam Dünyasına Hoşgeldiniz!

Ben Makbule Safkan, 2009 yılında 15 yıllık kariyerimi geride bırakarak, Balanced Body University CA/A.B.D’ den Uluslararası Mat&Reformer Instructor sertifikasını alarak yeni bir dünyaya adım attım. Yaklaşık bir sene BAPS Pilates’te eğitmenlik yaptıktan sonra 2011’de kendi markam olan Body Smart Pilates’i yarattım.

Kurumsal hayatın rutininden çıkmak radikal bir karar olsa da kendi hayatımın direksiyonuna geçmenin mutluluğu tarif edilemez. Hayatımda yeni bir aydınlanma yaşadığım sırada yaşam tarzımı değiştirmeye karar verdim.  Kendi vücudumu ve ruhumu iyileştirmek için bedenimin gerçekten neye ihtiyacı olduğuna odaklandım. Aynı zamanda insanlar için de faydalı olabilmek fikri beni daha da mutlu etti. Spor, sağlıklı yaşam ve doğru beslenmeyle ilgili konular hakkında kendimi her geçen gün daha fazla eğitmeye ve geliştirmeye çalışıyorum.

Sağlıklı Yaşam yolculuğumda yaptığım her değişikliği kendimi ileriye taşımanın eğlenceli bir yolu olarak görüyorum. Bu yolda kendi bedenimdeki kusurlarla nasıl arkadaş olacağımı öğrendim.

Amacım size büyülü, süper bir vücut yaratmak değil. Vücudunuzun daha fit, daha sıkı olmasını, bunun için de doğru kas gruplarını aktive etmeyi, omurganızı kuvvetlendirerek düzgün bir duruşa sahip olmanızı sağlamayı hedefliyorum.

Geçtiğimiz birkaç yıl sağlıklı vücut imajının “0” beden olmasına odaklıydı. Bu hatalı odaklanma birçok kadın ve genç kıza acı vermekten başka bir işe yaramadı. Ben boyu, kilosu, vücut şekli ne olursa olsun herkese sağlıklı bir yaşamı tanıtmak istiyorum. Kadın/ erkek herkesle vücutlarındaki kusurlar hakkında yaşadıkları güvensizlikleri açıkça konuşalım istiyorum. Herkesin kendine bakmaktan utanmayıp, aksine kendiyle gurur duymasını, sevgiyle iyileşmek diye bir yaklaşım olduğunun farkına varmasını istiyorum.

Bu web sitesi sağlıklı yaşamı herkes için kolay ve basit hale getirmeyi amaçlayan bir rehber niteliğindedir.

Bu sitede sizlerle pilates yanında aktif yaşam, egzersizler, beslenme ve sağlıklı yemek tarifleri, seyahat ve modaya dair, her konunun kendi uzmanı tarafından periyodik olarak hazırlanacak bilgileri de paylaşmayı hedefliyorum.

Unutmayın kendinize zaman ayırmak demek sevdiklerinizle birlikte daha uzun ve kaliteli bir yaşam sürmek demektir.

Makbule

HAKKIMDA

Bu sitede sizlerle pilates yanında aktif yaşam, egzersizler, beslenme ve sağlıklı yemek tarifleri, seyahat ve modaya dair, her konunun kendi uzmanı tarafından periyodik olarak hazırlanacak bilgileri de paylaşmayı hedefliyorum.

SERVİSLER

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse rhoncus consectetur mauris, a tincidunt ligula gravida ac. Ut sollicitudin lacinia dui eu aliquam. Vestibulum non scelerisque eros.

BESLENME

Doğru egzersiz programları uygularken doğru gıda tercihleri yapmanız konusunda da sizleri motive etmeye ve  yol gösterici olmaya çalışacağız.