+90 532 264 7361 makbulesafkan@gmail.com

DİYETİSYEN

Body Smart diyetisyen ekibimiz,  kişilere ve kurumlara özel diyetisyen hizmetleri sunmaktadır.

Hizmet İçeriği

Program kapsamında diyetisyen ekibimiz ile her hafta 2 gün şirketinizde bize ayrılan bir bölümde,  çalışanlarınıza gerekli tetkikleri yaparak diyet programı uyguluyoruz. Randevu sistemiyle ilerleyecek uygulamada sağlıklı kilo verme süreci kişilerin bire-bir istenen sonuca gelene kadar bizim takibimizde ilerlemesiyle gerçekleşiyor.

Ayrıca sağlıklı beslenme ve vücuttaki olumlu etkilerini içeren her ay düzenli verilecek seminerleri içerir.

Daha çok ketojenik beslenmeye yönelik programlar hazırlanır. Ketojenik diyet, minimum seviyede karbonhidrat tüketerek, karaciğerin vücuttaki yağı parçalayıp yağ asidi üretmesini hedefler.

Kimler bu hizmeti ister?

  • Kilo vermek isteyenler.
  • Kilo almak isteyenler.
  • Masa başında saatlerce çalışıp hareketsiz kalanlar.
  • Obezite problemi yaşanlar.
  • Yeni doğum yapmış bayanlar.
  • Menopoz sonrası kilo alan bayanlar.
  • Kas kütlesinden kaybetmek istemeyen, düzenli spor yapanlar.
  • Defalarca diyet yapıp tekrar tekrar başa dönenler.
  • Diyetisyene gitmeye vakti olmayanlar.

SDM Diyetini Tanıyalım

SDM ketojenik bir diyettir. Avrupa ve Amerika’da uzun yıllardır tedavi amacı ile kullanılan ketojenik diyetler artık ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır. Normal gıda ile de ketojenik diyet uygulamak mümkün iken hayvansal protein kaynaklarının yağ içerikleri yüksek; bitkisel protein kaynaklarının ise karbonhidrat içerikleri diyetin gidişatını etkiler. Bütün bu etkiler düşünülerek danışanın yeterli  miktardaki  kaliteli proteine ulaşmasını sağlamak için SDM ürünleri geliştirilmiştir. Temel olarak her ürünün içeriği değişken olmakla beraber ortalama 18 g protein ve ortalamada porsiyonunda 6 g karbonhidrat 3 g yağ ve 9 g lif  içermektedir.

Ketojenik diyet uzun yıllardır hastalıkların ve obezitenin tedavisi amacı ile kullanılmaktadır. Ketojenik diyetler doğru kombinasyonlarda 4. Günden itibaren yağ yakımına başlayarak keton üretmeye başlar. Keton üretimi sayesinde kişinin kan, glukoz ve insülin seviyeleri sabitlenir. Bu seviyelerde dalgalanma yaşamayan danışan açlık hissi yaşamaz. Yeterli protein alımı sayesinde kas kaybı olmadan ve sarkma yaşanmadan hızlı ve sağlıklı bir şekilde yalnızca yağdan kaybederek kilo kaybı sağlar. Yeterli lif alımı sayesinde ise bağırsakları düzenli şekilde çalıştırır.

Ketojenik diyeti uygun bulduğumuz danışanlarımızda SDM diyetinin uygulanmasına ilişkin detayları sizlerin yanıtlayacağı bazı sorular doğrultusunda belirliyor olacağız. Bu uygulamada varsa kullandığınız ilaçlar, hipertansiyon, sigara kullanımı, çay/kahve tüketimi vb konularda edindiğimiz bilgiler değerlendirilir ve rutin tahlillere ek olarak ferritin ve demir veya troid tahlillerinden de faydalanılır. Ayrıca antropometrik ölçümler alınarak hedef yağ kaybı miktarı belirlenir.