+90 532 264 7361 makbulesafkan@gmail.com

BESLENME

Yediğimiz neyse biz oyuz!

Merhaba!

Artık hepimiz sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenmenin öneminin farkındayız.

Tek ihtiyacımız olan, bildiğimiz gerçekleri günlük yaşantımızda uygulamak!

Doğru egzersiz programları uygularken doğru gıda tercihleri yapmanız konusunda da sizleri motive etmeye ve  yol gösterici olmaya çalışacağız.

Beslenme bilgisindeki eksiklikler ve kötü yeme alışkanlıkları sağlığımızın bozulmasına yol açıyor.

Beslenme hakkında bilgili olmalıyız ki diyabet, kalp hastalıkları, obezite vb hastalıklardan kendimizi koruyabilelim.

İyi beslenmek prensipte zor değildir. Gerekli olan şey temel besin öğeleri ve enerji içeren yiyeceklerin seçilmesidir. Bunu pratiğe dökmek zor  gelebilir. Kişisel eğitimci olarak sizlere iyi bir egzersiz programı taahhüt etmekle birlikte uygun yiyecek seçimleri sunarak daha sağlıklı olmanıza yardım edeceğiz.

YEDİKLERİMİZ KONUSUNDA AKILLI SEÇİMLER YAPMAK NEDEN ZORDUR?

Kaçınmamız gerektiğini bildiğimiz yiyecekleri yemek neden cazip gelir?

Yeme alışkanlığımızı tetikleyen nedir?

Neden yüksek yağ ve kalori içeren yiyecekleri severiz?

Yeme şeklimizi bir çok faktör etkiliyor ki bunlar; açlık, alışkanlıklar, ekonomik durum, ulaşılabilirlik ve besin değerleri de buna dahildir. Muhtemelen belirli yiyecekleri seçmemizin asıl sebebi tatlarıdır. Diğer yandan tatillerde ve misafir gittiğimiz yerlerde yemeye de bayılırız.

Bunun yanında özellikle bizim kültürümüzde sosyal baskı, yemek tercihlerinde de çok güçlü bir etkiye sahip. Sosyalleştiğimiz ortamlarda ve davetlerde sunulan yemekleri reddetmenin kabalık olduğunu düşünürüz. Bu yüzden çoğunlukla ihtiyacımız olmayan ve kalori yapan yiyecekleri tüketiriz.

Fiziksel ve duygusal stres de yeme alışkanlığımızı etkileyen en güçlü etkenlerden biri. Bazı insanlar strese karşı aşırı yiyerek ya da hiç yemeyerek tepki verirler. Bazıları ise yalnızlıktan, sıkılganlıktan ya da heyecandan yemeyi tercih edebilirler.

Bütün bu faktörleri göz önünde bulundurarak sizleri, doğru beslenme ve vücudunuzun gereksinimi olan besin öğeleri hakkında eğitmeye ve gerekiyorsa uygun diyet programlarıyla sağlıklı ve fit olmanız konusunda bilgilendiriyor olacağız.

Makbule

HAKKIMDA

Bu sitede sizlerle pilates yanında aktif yaşam, egzersizler, beslenme ve sağlıklı yemek tarifleri, seyahat ve modaya dair, her konunun kendi uzmanı tarafından periyodik olarak hazırlanacak bilgileri de paylaşmayı hedefliyorum.

SERVİSLER

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse rhoncus consectetur mauris, a tincidunt ligula gravida ac. Ut sollicitudin lacinia dui eu aliquam. Vestibulum non scelerisque eros.

BESLENME

Doğru egzersiz programları uygularken doğru gıda tercihleri yapmanız konusunda da sizleri motive etmeye ve  yol gösterici olmaya çalışacağız.